ДОБРО ДОШЛИ НА САЈТУ ЦРКВА "CBETИ СTEФAH"

ДAИ СAИHTC

• Sf. Cuvioasa Eufrosina, fiica lui Pafnutie Egipteanul
• Pomenirea aducerii aminte de cutremurul cel mare, în care s-a făcut rapirea unui prunc în văzduh
• Sf. Mucenici Pavel şi Tatis, cu fiii lor

Читајте и слушате дневног синакар
Румунски верзија  ОВДЕ

ДНЕВНИ ГOCПEЛ

Marcu VIII, 1-10

În vremea aceea, fiind foarte mult popor şi neavând ce mânca, Iisus a chemat la Sine pe ucenicii Săi şi le-a zis: milă-Mi este de popor, căci sunt trei zile de când aşteaptă lângă Mine şi n-au ce mânca ... Citeşte mai mult »

ДНЕВНИ АПОСТОЛ

Efeseni I, 7-17

Fraţilor, în Iisus Hristos, prin sângele Lui, avem răscumpărarea şi iertarea păcatelor, după bogăţia harului Lui, pe care l-a făcut să prisosească în noi, întru toată înţelepciunea şi priceperea, făcân ... Citeşte mai mult »

ВЕСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

УСКРС ДАТУМ

Year