ДОБРО ДОШЛИ НА САЈТУ ЦРКВА "CBETИ СTEФAH"

Săpt. a-VI-a
după Paşti

ДAИ СAИHTC

• Pomenirea celei de a treia aflări a cinstitului cap al Sfântului Prooroc, Măritului Înaintemergător şi Botezător Ioan
• Sf. Mc. Celestin
• Cuv. Olvian

Читајте и слушате дневног синакар
Румунски верзија  ОВДЕ

ДНЕВНИ ГOCПEЛ

Ioan XI, 47-57

În vremea aceea căpeteniile preoţilor şi fariseii au adunat sobor asupra lui Iisus şi au grăit: ce este de făcut, pentru că Omul Acesta săvârşeşte multe minuni? Dacă-L lăsăm aşa, toţi vor crede într-În ... Citeşte mai mult »

ДНЕВНИ АПОСТОЛ

Fapte XVII, 1-9

În zilele acelea, Pavel şi Sila, după ce au trecut prin Amfipoli şi prin Apolonia au venit la Tesalonic, unde era o sinagogă a iudeilor. Şi după obiceiul său, Pavel a intrat la ei şi în trei sâmbete le ... Citeşte mai mult »

ВЕСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

УСКРС ДАТУМ

Year