Saint Stephen - Calarasi - Church - Bucharest

ДОБРО ДОШЛИ НА САЈТУ ЦРКВА "CBETИ СTEФAH"

Săpt. a-XXX-a

ДAИ СAИHTC

• Sf. Prooroc Avacum
• Sf. Cuvioşi şi pustnici Ioan, Iraclemon, Andrei şi Teofil
• Sf. Muceniţă Miropa
• Sf. Solomon, arhiepiscopul Efesului
• Sf. Aviv cel nou
• Sf. Cuvios Chiril Fileotu, care a pustnicit pe la anul 1060

Читајте и слушате дневног синакар
Румунски верзија  ОВДЕ

ДНЕВНИ ГOCПEЛ

Luca XV, 1-10

În vremea aceea stăteau aproape de Iisus toţi vameşii şi păcătoşii, ca să-L asculte. Dar fariseii şi cărturarii cârteau, zicând: Acesta primeşte la Sine pe păcătoşi şi mănâncă cu ei. Atunci a zis către ... Citeşte mai mult »

ДНЕВНИ АПОСТОЛ

I Timotei I, 18-20; II, 8-15

Fiule Timotei, această poruncă îţi încredinţez, ca, potrivit proorociilor făcute mai înainte asupra ta, să te lupţi lupta cea bună, după cuvântul lor, având credinţă şi cuget bun, pe care unii, lepădân ... Citeşte mai mult »

ВЕСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

УСКРС ДАТУМ

Year