ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ НА САЙТ ЦЕРКВИ "СBЯTOЙ CTEфФAH"

Săpt. a-VII-a

СВЯТЫЕ ДЕНЬ

• Sf. Mucenic Calinic
• Sf. Muceniţă Teodota, împreună cu fii săi
• Sf. Mucenic Mamant
• Sf. Mucenic Vasilisc bătrânul
• Sf. Constantin, Patriarhul Constantinopolului
• Sf. Mucenici, tatăl şi maica, împreună cu cei doi fii ai lor
• Sf. Ioan ostaşul
• Sf. Mucenici Veniamin şi Virie
• Binecredinciosului împărat Teodosie cel tânăr

читать и слушать sinaxar день
Румынская версия  ЗДЕСЬ

ЕВАНГЕЛИЕ ДЕНЬ

Matei XVI, 20-24

În vremea aceea Iisus a poruncit ucenicilor Săi să nu spună nimănui că El este Hristos. De atunci a început Iisus să spună Săi că trebuie să meargă la Ierusalim şi să pătimească multe de la bătrâni, de ... Citeşte mai mult »

АПОСТОЛ ДЕНЬ

I Corinteni X, 12-22

Fraţilor, cel ce crede că stă bine să ia seama să nu cadă. Nu v-a cuprins ispită care să fi fost peste puterea omenească. Dar credincios este Dumnezeu; El nu va îngădui ca să fiţi ispitiţi mai mult dec ... Citeşte mai mult »

НОВОСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ДАТА ПАСХИ

год