POMELNIC ONLINE

Citeşte înainte de a completa un pomelnic

În cazul în care, din binecuvântate pricini, nu puteţi participa la slujbele săvârşite în cadrul bisericii noastre, dar doriţi să fiţi pomeniţi în rugăciuni, aveţi următoarele opţiuni:

• trimitere online, folosind unul din formularele de mai jos (cea mai rapidă, mesajul-pomelnic ajungând instantaneu);
  • trimiterea prin poştă;
  • trimiterea prin mandat poştal;
  • trimterea prin curier.

Adresa bisericii noastre este: Biserica Sfântul Ştefan - Călăraşi, Calea Călăraşilor nr. 83, Sector 3, Bucureşti, Cod poştal 030612.

Donaţiile Dvs. care însoţesc aceste pomelnice sunt bineprimite, oricare ar fi suma. Sumele de bani se vor trimite:

• online, cu cardul, cu specificaţia "pomelnic trimis prin site" adăugând şi numărul de ordine al pomelnicului care vă este furnizat după ce aţi trimis pomelnicul;
  • prin depunere în contul bancar al bisericii;
  • prin mandat poştal pe adresa bisericii Sfântul Ştefan - Călăraşi - Bucureşti.

Contul bancar (IBAN) al parohiei bisericii Sfântul Ştefan - Călăraşi - Bucureşti este: RO15RNCB0069148550010001 B.C.R, Sucursala Municipiului Bucureşti.
Cod identificare fiscală: 14035351.

* Toate câmpurile sunt obligatorii!

LEI

Săpt. a-VI-a
după Paşti

• Pomenirea celei de a treia aflări a cinstitului cap al Sfântului Prooroc, Măritului Înaintemergător şi Botezător Ioan
• Sf. Mc. Celestin
• Cuv. Olvian

Ioan XI, 47-57

În vremea aceea căpeteniile preoţilor şi fariseii au adunat sobor asupra lui Iisus şi au grăit: ce este de făcut, pentru că Omul Acesta săvârşeşte multe minuni? Dacă-L lăsăm aşa, toţi vor crede într-În ... Citeşte mai mult »

Fapte XVII, 1-9

În zilele acelea, Pavel şi Sila, după ce au trecut prin Amfipoli şi prin Apolonia au venit la Tesalonic, unde era o sinagogă a iudeilor. Şi după obiceiul său, Pavel a intrat la ei şi în trei sâmbete le ... Citeşte mai mult »

2020 - Anul omagial al pastorației părinților și copiilor” și anul comemorativ al filantropilor ortodocși români.

pred. senin