POMELNIC ONLINE

Citeşte înainte de a completa un pomelnic

În cazul în care, din binecuvântate pricini, nu puteţi participa la slujbele săvârşite în cadrul bisericii noastre, dar doriţi să fiţi pomeniţi în rugăciuni, aveţi următoarele opţiuni:

• trimitere online, folosind unul din formularele de mai jos (cea mai rapidă, mesajul-pomelnic ajungând instantaneu);
  • trimiterea prin poştă;
  • trimiterea prin mandat poştal;
  • trimterea prin curier.

Adresa bisericii noastre este: Biserica Sfântul Ştefan - Călăraşi, Calea Călăraşilor nr. 83, Sector 3, Bucureşti, Cod poştal 030612.

Donaţiile Dvs. care însoţesc aceste pomelnice sunt bineprimite, oricare ar fi suma. Sumele de bani se vor trimite:

• online, cu cardul, cu specificaţia "pomelnic trimis prin site" adăugând şi numărul de ordine al pomelnicului care vă este furnizat după ce aţi trimis pomelnicul;
  • prin depunere în contul bancar al bisericii;
  • prin mandat poştal pe adresa bisericii Sfântul Ştefan - Călăraşi - Bucureşti.

Contul bancar (IBAN) al parohiei bisericii Sfântul Ştefan - Călăraşi - Bucureşti este: RO15RNCB0069148550010001 B.C.R, Sucursala Municipiului Bucureşti.
Cod identificare fiscală: 14035351.

* Toate câmpurile sunt obligatorii!

LEI

Săpt. a-XXIII-a

• Sf. Cuvioasă Mare Muceniţă Anastasia Romana
• Sf. Cuvios Avramie şi Maria nepoata sa
• Sf. Mucenic Chiril
• Sf. Mucenici Min şi Mineu
• Sf. Sava Stratilatul
• Sf. Anna, care şi-a schimbat portul şi numele bărbăteşte şi s-a numit Evfimian
• Sf. Fevronia fiica împăratului Iraclie
• Sf. Muceniţă Melitina
• Sf. Noul Mucenic Atanasie cel ce era din Sparta Ataliei

Luca IX, 7-11

În vremea aceea, când a auzit despre cele ce săvârşea Iisus, Irod Tetrarhul era în nedumerire, pentru că unii ziceau că Ioan s-a sculat din morţi; iar alţii, că Ilie s-a arătat; şi iarăşi alţii, că un ... Citeşte mai mult »

Coloseni I, 24-29; II, 1

Fraţilor, acum mă bucur de suferinţele mele pentru voi şi împlinesc, în trupul meu, lipsurile necazurilor lui Hristos, pentru trupul Lui, adică Biserica, al cărei slujitor m-am făcut, potrivit iconomie ... Citeşte mai mult »

2020 - Anul omagial al pastorației părinților și copiilor” și anul comemorativ al filantropilor ortodocși români.

ceaţă