ZIUA CULTURII 15 IANUARIE 2020

• Sf. Cuvios Coprie
• Cuv. Siluan Atonitul

Marcu VII, 24-30

În vremea aceea a venit Iisus în ţinutul Tirului şi al Sidonului şi, intrând într-o casă, dorea să nu ştie nimeni de El, dar n-a putut să rămână necunoscut. Căci, auzind despre El, o femeie, a cărei fi ... Citeşte mai mult »

Efeseni I, 1-9

Pavel, apostol al lui Iisus Hristos prin voinţa lui Dumnezeu, sfinţilor care sunt în Efes şi credincioşilor întru Hristos Iisus: Har vouă şi pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru, şi de la Domnul Iisus Hri ... Citeşte mai mult »

2021 - Anul omagial al pastorației pastorației românilor din afara României și comemorării celor adormiți întru Domnul