ZIUA CULTURII 15 IANUARIE 2020

• Sf. Zece mii de Mucenici
• Sf. Mucenic Diodor cel de Emesa

Matei V, 42-48

Zis-a Domnul: celui care cere de la tine, dă-i; şi pe cel care voieşte să se împrumute de la tine, nu-l îndepărta. Aţi auzit că s-a zis: să iubeşti pe aproapele tău şi să urăşti pe vrăjmaşul tău. Dar ... Citeşte mai mult »

Romani I, 7-12

Fraţilor, har vouă şi pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru, şi de la Domnul Iisus Hristos! Mulţumesc întâi Dumnezeului meu, prin Iisus Hristos, pentru voi toţi, fiindcă credinţa voastră se vesteşte în toa ... Citeşte mai mult »

2021 - Anul omagial al pastorației pastorației românilor din afara României și comemorării celor adormiți întru Domnul

ploaie