REDIRECŢIONAŢI PĂNĂ LA  3,5%  DIN IMPOZITUL DVS.

Parohia:

Biserica Sfântul Ştefan - Călăraşi - Bucureşti
Cont bancar (IBAN): RO15RNCB0069148550010001  B.C.R.
Sucursala Municipiului Bucureşti.
Cod identificare fiscală:  14035351

Şi anul acesta, puteţi ajuta biserica noastră, prin redirecţionarea până la 3,5% din impozitul pe veniturile Dvs. din anul fiscal precedent.

• dacă aţi avut venituri numai din salariu, atunci descărcaţi doar formularul 230.

Instrucţiunile de completare se găsesc în document.

Tipăriţi formularul, completaţi-l cu datele Dvs. şi semnaţi-l.

Depunerea acestuia se poate face:
- personal la Administraţia Financiară de care aparţineţi;
- prin Poştă, cu recomandare de primire, către Administraţia Financiară de care aparţineţi;
- sau, dacă nu aveţi suficient timp pentru a merge la Administraţia Financiară, puteţi aduce formularele completate la Biserică, iar noi ne vom ocupa de transmiterea lor.

• Termen limită de depunere: până pe 25 mai 2020.

Săapt.32

• Cuv. Efrem Sirul
• Cuv. Paladie
• Cuv. Iacov Sihastrul