PREOT PAROH ŞI SLUJITOR

Data naşterii 24 mai 1957

Hirotonit: 25 martie 1980

Slujitor la Parohia Sfântul Ştefan Călăraşi din anul 2011

Programul de slujbe al bisericii:

Zilnic:

Vineri:

17:00 - Sfântul Maslu

Sâmbătă:

08:00 - Utrenie şi Sfânta Liturghie
17:00 - Vecernie şi Acatistul Sfântului Ştefan

Duminică:

08:00 - Utrenie şi Sfânta Liturghie
cu dezlegări şi slujbe solicitate

Sărbătorile din timpul săptămânii urmează programul duminicii

Săpt lăsat
sec de carne

• Sf. mucenici din Evghenia
• Cuv. Atanasie mărturisitorul
• Sf. Mc Antusa şi cei 12 slujitori ai ei
• Sf. Mc. Sinetos
• Cuv. Talasie şi Limneu
• Sf. Telesfor, ep. Romei
• Sf. Vlasiu, papa Romei

Marcu XIV, 3-9

În vremea aceea, fiind Iisus în Betania, în casa lui Simon leprosul şi şezând la masă, a venit o femeie, având un vas de alabastru cu mir de nard curat, de mare preţ, şi, spărgând vasul, a turnat mirul ... Citeşte mai mult »

I Ioan II, 7-17

Iubiţilor, nu vă scriu poruncă nouă, ci o poruncă veche pe care o aveaţi de la început; porunca cea veche este cuvântul pe care l-aţi auzit. Iarăşi vă scriu poruncă nouă, ceea ce adevărat întru El şi î ... Citeşte mai mult »

2020 - Anul omagial al pastorației părinților și copiilor” și anul comemorativ al filantropilor ortodocși români.