CONSILIUL PAROHIAL

• Sf. Hristodul şi Hristodula
• Sf. Noul Mucenic Serafim, episcopul Fanariului

Luca XVI, 15-18; XVII, 1-4

Zis-a Domnul către iudeii care veniseră la Dânsul: voi sunteţi cei ce vă faceţi pe voi drepţi înaintea oamenilor, dar Dumnezeu cunoaşte inimile voastre; căci ce este socotit înălţat între oameni, urâci ... Citeşte mai mult »

I Timotei IV, 4-8; 16

Fiule Timotei, orice făptură a lui Dumnezeu este bună şi nimic nu este de lepădat, dacă se ia cu mulţumire; căci se sfinţeşte prin cuvântul lui Dumnezeu şi prin rugăciune. Punându-le înaintea fraţilor ... Citeşte mai mult »

2021 - Anul omagial al pastorației pastorației românilor din afara României și comemorării celor adormiți întru Domnul

ninsoare