Saint Stephen - Calarasi - Church - Bucharest

ДОБРЕ ДОШЛИ В САЙТА НА ЦЪРКВАТА "СBETИ СTEФAH"

Săpt. a-XXX-a

СВЕТИИ HA ДEHЯ

• Sf. Mare Muceniţă Varvara
• Sf. Cuvios Ioan Damaschin, monahul şi preotul
• Sf. Cuvios Ioan, episcopul Polivatului, făcătorul de minuni
• Sf. Ioan Sihastru, episcopul Coloniei
• Sf. Muceniţă Iuliana
• Sf. Hristodul şi Hristodula
• Sf. Noul Mucenic Serafim, episcopul Fanariului

Прочетете и слушат на дневната sinaxar
Румънският версия  ТУК

ЕВАНГЕЛИЕТО НА ДЕНЯ

Luca XVI, 15-18; XVII, 1-4

Zis-a Domnul către iudeii care veniseră la Dânsul: voi sunteţi cei ce vă faceţi pe voi drepţi înaintea oamenilor, dar Dumnezeu cunoaşte inimile voastre; căci ce este socotit înălţat între oameni, urâci ... Citeşte mai mult »

AПОСТОЛ НА ДЕНЯ

I Timotei IV, 4-8; 16

Fiule Timotei, orice făptură a lui Dumnezeu este bună şi nimic nu este de lepădat, dacă se ia cu mulţumire; căci se sfinţeşte prin cuvântul lui Dumnezeu şi prin rugăciune. Punându-le înaintea fraţilor ... Citeşte mai mult »

НОВИНИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ВЕЛИКДЕН ДАТА

Year