nu mai stiu de unde sunt :)

Pelerinaje   »  astea nu stiu de unde sunt :)

Detaliu intrare

• Evlaviosul împărat Teodosie cel Mare
• Cuv. Ahila, despre care se vorbeşte în Pateric

Marcu XI, 11-23

În vremea aceea a intrat Iisus în Ierusalim şi în templu; şi, după ce a văzut toate, iar vremea fiind spre seară, a plecat la Betania cu cei doisprezece. A doua zi, plecând din Betania, a flămânzit şi, ... Citeşte mai mult »

Iacov III, 1-10

Fraţilor, nu vă faceţi voi mulţi învăţători, ştiind că (noi învăţătorii) mai mare osândă vom lua. Pentru că toţi greşim în multe chipuri: dacă nu greşeşte cineva în cuvânt, acela este bărbat desăvârşit ... Citeşte mai mult »

2018 - Anul omagial al unității de credință şi de neam şi Anul comemorativ al făuritorilor Marii Uniri din 1918.