PELERINAJE

Pelerinaje   »  Pomenirea Eroilor Neamului la Mausoleul de la Mărăşeşti, Vrancea, România

Coroane flori
Slujire
Mormânt gen.Ieremia Grigorescu
Coliva Eroilor
Placă-martor
Cocardă

• Sf. Mucenici Tirs, Levchie şi Calinic
• Sf. Mucenici Filimon, Apolonie, Arian şi cei dimpreună cu ei
• Pomenirea celor 4 ostaşi ce au pătimit împreună cu Sf. Arian

Luca XV, 1-10

În vremea aceea stăteau aproape de Iisus toţi vameşii şi păcătoşii, ca să-L asculte. Dar fariseii şi cărturarii cârteau, zicând: Acesta primeşte la Sine pe păcătoşi şi mănâncă cu ei. Atunci a zis către ... Citeşte mai mult »

I Timotei I, 18-20; II, 8-15

Fiule Timotei, această poruncă îţi încredinţez, ca, potrivit proorociilor făcute mai înainte asupra ta, să te lupţi lupta cea bună, după cuvântul lor, având credinţă şi cuget bun, pe care unii, lepădân ... Citeşte mai mult »

2018 - Anul omagial al unității de credință şi de neam şi Anul comemorativ al făuritorilor Marii Uniri din 1918.

-5 ° C

parţ. înnorat