PELERINAJE

• Sf. Mucenici Terentie, Vichentie, Emilian şi Sf. Muceniţă Vevea
• Sf. Cuvios Leontie cel din Ahaia

Luca XIV, 16-24

Zis-a Domnul pilda aceasta: un om oarecare a făcut cină mare şi a poftit pe mulţi; şi a trimis el la ceasul cinei pe slujitorul său să zică celor poftiţi: veniţi, căci totul este acum gata. Dar toţi au ... Citeşte mai mult »

Coloseni III, 4-11

Fraţilor, când Hristos, Care este viaţa voastră, Se va arăta, atunci şi voi, împreună cu El, vă veţi arăta întru slavă. Drept aceea, omorâţi mădularele voastre cele pământeşti: desfrânarea, necurăţia, ... Citeşte mai mult »

2018 - Anul omagial al unității de credință şi de neam şi Anul comemorativ al făuritorilor Marii Uniri din 1918.

ceaţă