TUR VIRTUAL

• Sf. Patriarhi ai Constantinopolului: Ioan şi Gheorghe
• Sf. Cuvioşi Varnava, Sofronie şi Hristofor

Matei XX, 17-28

În vremea aceea, pe când mergea la Ierusalim, Iisus a luat pe cei doisprezece ucenici la o parte, pe cale, şi le-a spus: iată ne ducem la Ierusalim şi Fiul Omului va fi dat pe mâna căpeteniilor preoţil ... Citeşte mai mult »

I Corinteni XIV, 6-19

Fraţilor, dacă aş veni la voi, grăind în limbi, de ce folos v-aş fi, dacă nu v-aş vorbi sau în descoperire, sau în cunoştinţă, sau în proorocie, sau în învăţătură? Că precum cele neînsufleţite, care da ... Citeşte mai mult »

2018 - Anul omagial al unității de credință şi de neam şi Anul comemorativ al făuritorilor Marii Uniri din 1918.