ДОБРО ДОШЛИ НА САЈТУ ЦРКВА "CBETИ СTEФAH"

ДAИ СAИHTC

• Sf. Mucenic şi apostol Iacov, fratele Domnului
• Sf. Cuvios Ignatie, Patriarhul Constantinopolului
• Sf. Cuvios Macarie Romanul
• Sf. Cuvios Nichifor, cel ce a aşezat Mănăstirea cea din Harsian
• Sf. Cuvios Petronie
• Sf. Doi tineri, fiind siliţi a alerga peste foc aşternut pe pământ

Читајте и слушате дневног синакар
Румунски верзија  ОВДЕ

ДНЕВНИ ГOCПEЛ

Luca VIII, 26-39

În vremea aceea a venit Iisus cu corabia în ţinutul Gerghesenilor, care este dincolo de apă, în faţa Galileii. Când a ieşit pe uscat, l-a întâmpinat un om din oraş care avea diavol şi care de multă vre ... Citeşte mai mult »

ДНЕВНИ АПОСТОЛ

Efeseni II, 4-10

Fraţilor, Dumnezeu bogat fiind în milă, pentru multa Sa iubire cu care ne-a iubit, pe noi cei ce eram morţi prin păcatele noastre, ne-a făcut vii împreună cu Hristos: prin har sunteţi mântuiţi! Şi împr ... Citeşte mai mult »

ВЕСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

УСКРС ДАТУМ

Year