ДОБРО ДОШЛИ НА САЈТУ ЦРКВА "CBETИ СTEФAH"

Săpt. a-IX-a

ДAИ СAИHTC

• Sf. Mare Prooroc Samuel
• Sf. 37 de Mucenici, care au mărturisit în Vizia Traciei
• Sf. Mucenici Sever şi Memnon Chendirionul
• Sf. Mucenic Luchie sfetnicul
• Sf. Mucenici Iliodor şi Soda

Читајте и слушате дневног синакар
Румунски верзија  ОВДЕ

ДНЕВНИ ГOCПEЛ

Matei XVIII, 18-22; XIX, 1-2; 13-15

Zis-a Domnul ucenicilor săi: adevărat vă spun vouă că oricâte veţi lega pe pământ, legate vor fi şi în cer; şi oricâte veţi dezlega pe pământ, vor fi dezlegate şi în cer. Vă mai spun iarăşi că, dacă do ... Citeşte mai mult »

ДНЕВНИ АПОСТОЛ

I Corinteni XII, 12-26

Fraţilor, precum trupul unul este şi are mădulare multe, iar toate mădularele trupului, multe fiind, sunt un trup, aşa şi Hristos. Pentru că într-un Duh ne-am botezat noi toţi, ca să fim un singur trup ... Citeşte mai mult »

ВЕСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

УСКРС ДАТУМ

Year