ДОБРО ДОШЛИ НА САЈТУ ЦРКВА "CBETИ СTEФAH"

Săpt. a-XXIII-a

ДAИ СAИHTC

• Sf. Părintele nostru şi întocmai cu apostolii Averchie, episcopul Ierapolei, făcătorul de minuni
• Sf. 7 Tineri din Efes: Maximilian, Iamvlih, Martian, Dionisie, Antonin, Exacustodian şi Constantin
• Sf. Mucenic Alexandru episcopul şi Iraclie Mucenicul, Anna şi Elisaveta, Teodota şi Glicheria
• Sf. Mucenic Zaharia
• Sf. Mucenic Ruf
• Sf. Cuvios Lot

Читајте и слушате дневног синакар
Румунски верзија  ОВДЕ

ДНЕВНИ ГOCПEЛ

Luca III, 23-38; IV, 1

În vremea aceea, când a început să propovăduiască, Iisus era ca la treizeci de ani; fiind, precum se credea, fiu al lui Iosif, fiul lui Eli, fiul lui Matat, fiul lui Levi, fiul lui Melhi, fiul lui Iana ... Citeşte mai mult »

ДНЕВНИ АПОСТОЛ

Efeseni V, 20-25

Fraţilor, mulţumind totdeauna pentru toate, întru numele Domnului nostru Iisus Hristos, lui Dumnezeu (şi) Tatăl. Supuneţi-vă unul altuia întru frica lui Hristos. Femeile să se supună bărbaţilor lor ca ... Citeşte mai mult »

ВЕСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

УСКРС ДАТУМ

Year