ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ НА САЙТ ЦЕРКВИ "СBЯTOЙ CTEфФAH"

СВЯТЫЕ ДЕНЬ

• Naşterea Cinstitutului Slăvitului Prooroc, Înaintemergător şi Botezător Ioan (Sânzienele sau Drăgaica)
• Soborul drepţilor Zaharia şi Elisabeta
• Sf. Nou Mc. Panaghiot Chesarineanul, cel ce în Constantinopol a mărturisit la anul 1765

читать и слушать sinaxar день
Румынская версия  ЗДЕСЬ

ЕВАНГЕЛИЕ ДЕНЬ

Matei VII, 1-8

Zis-a Domnul: nu judecaţi ca să nu fiţi judecaţi; căci cu ce judecată veţi judeca, veţi fi judecaţi, şi cu măsura veţi măsura, vi se va măsura. De ce vezi paiul care este în ochiul fratelui tău, iar de ... Citeşte mai mult »

АПОСТОЛ ДЕНЬ

Romani II, 14-29

Fraţilor, când păgânii care nu au lege, din fire fac ale legii, aceştia, neavând lege, îşi sunt loruşi lege, ceea ce arată fapta legii scrisă în inimile lor, prin mărturia conştiinţei lor şi prin judec ... Citeşte mai mult »

НОВОСТИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ДАТА ПАСХИ

год