POZE EXTERIOR - MEDALIOANE

• Sf. Arie
• Sf. Mucenic Gavriil, arhiepiscopul Serbiei

Luca XIV, 25-35

În vremea aceea mergea cu Iisus mulţime multă şi, întorcându-se, le-a zis: dacă vine cineva la Mine şi nu urăşte: pe tatăl său şi pe mama sa, şi pe femeia sa, şi pe copiii săi, şi pe fraţii şi pe suror ... Citeşte mai mult »

I Timotei I, 8-14

Fraţilor, noi ştim că legea este bună, dacă se foloseşte cineva de ea potrivit legii; ştiind aceasta, că legea nu este pusă pentru cel drept, ci pentru cei fără de lege şi răzvrătiţi, pentru necredinci ... Citeşte mai mult »

2018 - Anul omagial al unității de credință şi de neam şi Anul comemorativ al făuritorilor Marii Uniri din 1918.

ceaţă