DIALOGUL PĂCII PRIN CULTURĂ ŞI CREDINŢĂ

Galerie Foto   »  Dialogul Păcii prin cultură şi credinţă

Dialogul păcii prin cultură şi credinţă între SNFOR şi Mişcarea Feministă din Coreea de Sud (martie 2019)

Săpt. a-XVIII-a

• Pomenirea zămislirii Sfântului slăvitului Înaintemergătorului şi Botezătorului prooroc Ioan
• Sf. Mucenici Andrei şi Ioan, Petru şi Antonie
• Sf. Muceniţă Raida fecioara
• Sf. Cuvioase femei surori Xantipi şi Polixeni
• Sf. Nou Mucenic Nicolae Pantopolitul
• Sf. Nou Mucenic Ioan din Conita

Marcu IV, 10-23

În vremea aceea, când Iisus era singur, s-au apropiat ucenicii împreună cu cei doisprezece şi l-au întrebat despre pildă. Atunci le-a răspuns: vouă vă este dat să ştiţi taina împărăţiei lui Dumnezeu, i ... Citeşte mai mult »

II Corinteni XII, 10-19

Fraţilor, mă bucur în slăbiciuni, în defăimări, în nevoi, în prigoniri, în strâmtorări pentru Hristos, căci, când sunt slab, atunci sunt tare. M-am făcut ca unul fără minte, lăudându-mă. Voi m-aţi sili ... Citeşte mai mult »

2019 - Anul omagial al interpreților de muzică bisericească şi anul comemorativ Nicodim Patriarhul şi al traducătorilor de cărţi bisericeşti.