REDIRECŢIONAŢI  2%  DIN IMPOZITUL DVS.

Parohia:

Biserica Sfântul Ştefan - Călăraşi - Bucureşti
Cont bancar (IBAN): RO15RNCB0069148550010001  B.C.R.
Sucursala Municipiului Bucureşti.
Cod identificare fiscală:  14035351

Şi anul acesta, puteţi ajuta biserica noastră, prin redirecţionarea a 2% din impozitul pe veniturile Dvs. din anul fiscal precedent.

• dacă aţi avut venituri numai din salariu, atunci descărcaţi doar formularul 230.

Instrucţiunile de completare se găsesc în document.

Tipăriţi formularul, completaţi-l cu datele Dvs. şi semnaţi-l.

Depunerea acestuia se poate face:
- personal la Administraţia Financiară de care aparţineţi;
- prin Poştă, cu recomandare de primire, către Administraţia Financiară de care aparţineţi;
- sau, dacă nu aveţi suficient timp pentru a merge la Administraţia Financiară, puteţi aduce formularele completate la Biserică, iar noi ne vom ocupa de transmiterea lor.

• Termen limită de depunere: până pe 25 mai 2019.

• dacă aţi avut şi alte venituri, atunci descărcaţi formularul 200.

Instrucţiunile de completare se găsesc în document.

Tipăriţi formularul, completaţi-l cu datele Dvs. şi semnaţi-l.

Depunerea acestuia se poate face:
- personal la Administraţia Financiară de care aparţineţi;

• Termen limită de depunere: până pe 25 mai 2019.

din Post

• Cuv. Teodor Trihina
• Sf. Mc. Victor, Zotic, Zinon, Achindin, Chesarie, Severian, Hristofor, Teona şi Antonim
• Sf. Mc. Anastasie al Antiohiei
• Sf. Apostol Zacheu
• Cuv. Atanasie care a zidit Mănăstirea din Meteor în Tesalia
• Cuv. Iosaf, ce a sihăstrit împreună cu Cuv. Atanasie din Meteore

Ioan XI, 1-45

În vremea aceea era bolnav un oarecare Lazăr din Betania, satul Mariei şi al Martei, sora ei. Şi Maria era aceea care a uns cu mir pe Domnul şi a şters picioarele Lui cu părul capului ei, iar Lazăr ce ... Citeşte mai mult »

Evrei XII, 28; XIII, 1-8

Fraţilor, fiindcă primim o împărăţie neclintită, să fim mulţumitori, şi aşa să-I aducem lui Dumnezeu închinare plăcută, cu bună cucernicie şi cu sfială. Rămâneţi întru dragostea frăţească. Primirea de ... Citeşte mai mult »

2019 - Anul omagial al interpreților de muzică bisericească şi anul comemorativ Nicodim Patriarhul şi al traducătorilor de cărţi bisericeşti.

pred. senin