REDIRECŢIONAŢI  2%  DIN IMPOZITUL DVS.

Parohia:

Biserica Sfântul Ştefan - Călăraşi - Bucureşti
Cont bancar (IBAN): RO15RNCB0069148550010001  B.C.R.
Sucursala Municipiului Bucureşti.
Cod identificare fiscală:  14035351

Şi anul acesta, puteţi ajuta biserica noastră, prin redirecţionarea a 2% din impozitul pe veniturile Dvs. din anul fiscal precedent.

• dacă aţi avut venituri numai din salariu, atunci descărcaţi doar formularul 230.

Instrucţiunile de completare se găsesc în document.

Tipăriţi formularul, completaţi-l cu datele Dvs. şi semnaţi-l.

Depunerea acestuia se poate face:
- personal la Administraţia Financiară de care aparţineţi;
- prin Poştă, cu recomandare de primire, către Administraţia Financiară de care aparţineţi;
- sau, dacă nu aveţi suficient timp pentru a merge la Administraţia Financiară, puteţi aduce formularele completate la Biserică, iar noi ne vom ocupa de transmiterea lor.

• Termen limită de depunere: până pe 25 mai 2019.

• dacă aţi avut şi alte venituri, atunci descărcaţi formularul 200.

Instrucţiunile de completare se găsesc în document.

Tipăriţi formularul, completaţi-l cu datele Dvs. şi semnaţi-l.

Depunerea acestuia se poate face:
- personal la Administraţia Financiară de care aparţineţi;

• Termen limită de depunere: până pe 25 mai 2019.

Săapt.33

• Sf. Mc. Pamfil, Valent, Pavel, Seleuc, Porfiriu, Iulian, Teodul, Ilie, Ieremia, Isaia, Samuil şi Daniil
• Sf. mucenici din Martiropole şi a Cuv. Maruta episcopul
• Cuv. Flavian
• Sf. Flavian, patr. Constantinopolului
• Sf. nou Mc. Romano

Luca XVIII, 2-8

Zis-a Domnul pilda aceasta: într-o cetate era un judecător care de Dumnezeu nu se temea şi de om nu se ruşina. Era însă în cetatea aceea şi o văduvă care venea la el şi-i zicea: fă-mi dreptate faţă de ... Citeşte mai mult »

II Timotei II, 11-19

Fiule Timotei, vrednic de crezare este cuvântul: căci dacă am murit împreună cu Hristos, vom şi învia împreună cu El. Dacă rămânem întru El, vom şi împărăţi împreună cu El; de-L vom tăgădui, şi El ne v ... Citeşte mai mult »

2019 - Anul omagial al interpreților de muzică bisericească şi anul comemorativ Nicodim Patriarhul şi al traducătorilor de cărţi bisericeşti.

USD:4.2016

pred. senin