REDIRECŢIONAŢI  2%  DIN IMPOZITUL DVS.

Parohia:

Biserica Sfântul Ştefan - Călăraşi - Bucureşti
Cont bancar (IBAN): RO15RNCB0069148550010001  B.C.R.
Sucursala Municipiului Bucureşti.
Cod identificare fiscală:  14035351

Şi anul acesta, puteţi ajuta biserica noastră, prin redirecţionarea a 2% din impozitul pe veniturile Dvs. din anul fiscal precedent.

• dacă aţi avut venituri numai din salariu, atunci descărcaţi doar formularul 230.

Instrucţiunile de completare se găsesc în document.

Tipăriţi formularul, completaţi-l cu datele Dvs. şi semnaţi-l.

Depunerea acestuia se poate face:
- personal la Administraţia Financiară de care aparţineţi;
- prin Poştă, cu recomandare de primire, către Administraţia Financiară de care aparţineţi;
- sau, dacă nu aveţi suficient timp pentru a merge la Administraţia Financiară, puteţi aduce formularele completate la Biserică, iar noi ne vom ocupa de transmiterea lor.

• Termen limită de depunere: până pe 25 mai 2019.

• dacă aţi avut şi alte venituri, atunci descărcaţi formularul 200.

Instrucţiunile de completare se găsesc în document.

Tipăriţi formularul, completaţi-l cu datele Dvs. şi semnaţi-l.

Depunerea acestuia se poate face:
- personal la Administraţia Financiară de care aparţineţi;

• Termen limită de depunere: până pe 25 mai 2019.

Săpt. a-XVIII-a

• Pomenirea zămislirii Sfântului slăvitului Înaintemergătorului şi Botezătorului prooroc Ioan
• Sf. Mucenici Andrei şi Ioan, Petru şi Antonie
• Sf. Muceniţă Raida fecioara
• Sf. Cuvioase femei surori Xantipi şi Polixeni
• Sf. Nou Mucenic Nicolae Pantopolitul
• Sf. Nou Mucenic Ioan din Conita

Marcu IV, 10-23

În vremea aceea, când Iisus era singur, s-au apropiat ucenicii împreună cu cei doisprezece şi l-au întrebat despre pildă. Atunci le-a răspuns: vouă vă este dat să ştiţi taina împărăţiei lui Dumnezeu, i ... Citeşte mai mult »

II Corinteni XII, 10-19

Fraţilor, mă bucur în slăbiciuni, în defăimări, în nevoi, în prigoniri, în strâmtorări pentru Hristos, căci, când sunt slab, atunci sunt tare. M-am făcut ca unul fără minte, lăudându-mă. Voi m-aţi sili ... Citeşte mai mult »

2019 - Anul omagial al interpreților de muzică bisericească şi anul comemorativ Nicodim Patriarhul şi al traducătorilor de cărţi bisericeşti.