Săapt.29

• Sf. Mc. Ana
• Sf. nou Mc. Zaharia, care a mărturisit în Paleopatra din Peloponez

Marcu IX, 42-50; X, 1

Zis-a Domnul: Cine va sminti pe unul din aceştia mai mici, care cred în Mine, mai bine i-ar fi lui dacă şi-ar lega de gât o piatră de moară şi să fie aruncat în mare. Şi, de te sminteşte mâna ta, taie- ... Citeşte mai mult »

Evrei XI, 17-31

Fra?ilor, prin credin??, Avraam, c?nd a fost ?ncercat, a adus pe Isaac (jertf?). Cel ce primise f?g?duin?ele aducea jertf? pe fiul s?u unul n?scut! C?tre el gr?ise Dumnezeu: ?C? ?n Isaac ?i se va chema ... Citeşte mai mult »

2019 - Anul omagial al interpreților de muzică bisericească şi anul comemorativ Nicodim Patriarhul şi al traducătorilor de cărţi bisericeşti.

pred. înnorat