PREOT PAROH ŞI SLUJITOR

Data naşterii 24 mai 1957

Hirotonit: 25 martie 1980

Slujitor la Parohia Sfântul Ştefan Călăraşi din anul 2011

Programul de slujbe al bisericii:

Zilnic:

Vineri:

17:00 - Sfântul Maslu

Sâmbătă:

08:00 - Utrenie şi Sfânta Liturghie
17:00 - Vecernie şi Acatistul Sfântului Ştefan

Duminică:

08:00 - Utrenie şi Sfânta Liturghie
cu dezlegări şi slujbe solicitate

Sărbătorile din timpul săptămânii urmează programul duminicii

Săpt. a-VIII-a
după Paşti

• Sf. Mc. Leontie şi a celor împreună cu dânsul, Ipatie şi Teodul
• Sf. Mucenic Eterie
• Sf. Mc. Ipat şi Teodul
• Sf. Cuv. Erasm
• Sf. doi mucenici din Cipru
• Sf. Cuv. Leontie, păstorul
• Sf. Cuv. Leontie, care a sihăstrit în sfânta chinovie a Mănăstirii lui Dionisie, izvorâtorul de mir
• Soborul mai-marelui Arhistrateg Mihail, aproape de Sfântul Iulian la For

Matei IV, 23-25; V, 1-13

În vremea aceea au mers după Iisus mulţimi nenumărate din Galileea, din Decapole, din Ierusalim, din Iudeea şi de dincolo de Iordan. ... Citeşte mai mult »

Romani I, 1-7; 13-17;

Pavel, rob al lui Iisus Hristos, chemat de El apostol, rânduit pentru vestirea Evangheliei lui Dumnezeu, pe care a făgăduit-o mai înainte, prin proorocii Săi, în Sfintele Scripturi, despre Fiul Său, Ce ... Citeşte mai mult »

2019 - Anul omagial al interpreților de muzică bisericească şi anul comemorativ Nicodim Patriarhul şi al traducătorilor de cărţi bisericeşti.