ДОБРЕ ДОШЛИ В САЙТА НА ЦЪРКВАТА "СBETИ СTEФAH"

СВЕТИИ HA ДEHЯ

• † Sf. Mare Muceniţă Ecaterina
• Sf. 150 de ritori
• Sf. Împărăteasă soţia lui Maxentie
• Sf. Porfirie Stratilatul împreună cu 200 de ostaşi ai săi
• Sf. Mare Mucenic Mercurie
• Sf. Cuvios Petru Sihastrul
• Sf. 670 de mucenici

Прочетете и слушат на дневната sinaxar
Румънският версия  ТУК

ЕВАНГЕЛИЕТО НА ДЕНЯ

Luca XI, 23-26

Zis-a Domnul: cel care nu este cu Mine este împotriva Mea; şi cel care nu adună cu Mine risipeşte. Când duhul cel necurat va ieşi din om, va umbla prin locuri fără apă, căutându-şi odihnă; dar negăsind ... Citeşte mai mult »

AПОСТОЛ НА ДЕНЯ

I Tesaloniceni II, 14-20

Fraţilor, voi v-aţi făcut următori ai Bisericilor lui Dumnezeu, care sunt în Iudeea, întru Hristos Iisus, pentru că aţi suferit şi voi aceleaşi, de la cei de un neam cu voi, după cum şi ele de la iudei ... Citeşte mai mult »

НОВИНИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ВЕЛИКДЕН ДАТА

Year