Saint Stephen - Calarasi - Church - Bucharest

ДОБРЕ ДОШЛИ В САЙТА НА ЦЪРКВАТА "СBETИ СTEФAH"

Săapt.32

СВЕТИИ HA ДEHЯ

• Cuv. Xenofont, soţia sa Maria şi a fiilor Arcadie şi Ioan
• Cuv. Simeon, numit cel bătrân
• Sf. Mc. Anania preotul, Petru temnicerul şi alţi 7 ostaşi care au fost cu ei
• Cuv. Amona
• Cuv. Gavriil

Прочетете и слушат на дневната sinaxar
Румънският версия  ТУК

ЕВАНГЕЛИЕТО НА ДЕНЯ

(a lui Zaheu)

Luca XIX, 1-10

În vremea aceea trecea Iisus prin Ierihon şi iată un om bogat cu numele Zaheu, care era mai mare peste vameşi, căuta să vadă cine este Iisus; dar nu putea de mulţime, pentru că era mic de statură. Atun ... Citeşte mai mult »

AПОСТОЛ НА ДЕНЯ

(glas 7, voscr. 10)

I Timotei IV, 9-15

Fiule Timotei, vrednic de credinţă este acest cuvânt şi vrednic de toată primirea, fiindcă pentru aceasta ne şi ostenim şi suntem ocărâţi şi ne luptăm, căci ne-am pus nădejdea în Dumnezeul cel viu, Car ... Citeşte mai mult »

НОВИНИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ВЕЛИКДЕН ДАТА

Year