ДОБРЕ ДОШЛИ В САЙТА НА ЦЪРКВАТА "СBETИ СTEФAH"

Săpt. a-VIII-a
după Paşti

СВЕТИИ HA ДEHЯ

• Sf. Mc. Leontie şi a celor împreună cu dânsul, Ipatie şi Teodul
• Sf. Mucenic Eterie
• Sf. Mc. Ipat şi Teodul
• Sf. Cuv. Erasm
• Sf. doi mucenici din Cipru
• Sf. Cuv. Leontie, păstorul
• Sf. Cuv. Leontie, care a sihăstrit în sfânta chinovie a Mănăstirii lui Dionisie, izvorâtorul de mir
• Soborul mai-marelui Arhistrateg Mihail, aproape de Sfântul Iulian la For

Прочетете и слушат на дневната sinaxar
Румънският версия  ТУК

ЕВАНГЕЛИЕТО НА ДЕНЯ

Matei IV, 23-25; V, 1-13

În vremea aceea au mers după Iisus mulţimi nenumărate din Galileea, din Decapole, din Ierusalim, din Iudeea şi de dincolo de Iordan. ... Citeşte mai mult »

AПОСТОЛ НА ДЕНЯ

Romani I, 1-7; 13-17;

Pavel, rob al lui Iisus Hristos, chemat de El apostol, rânduit pentru vestirea Evangheliei lui Dumnezeu, pe care a făgăduit-o mai înainte, prin proorocii Săi, în Sfintele Scripturi, despre Fiul Său, Ce ... Citeşte mai mult »

НОВИНИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ВЕЛИКДЕН ДАТА

Year