ДОБРЕ ДОШЛИ В САЙТА НА ЦЪРКВАТА "СBETИ СTEФAH"

СВЕТИИ HA ДEHЯ

• Sf. Mc. Metodie, episcopul Patarelor
• Pomenirea punerii moaştelor şi a îmbrăcămintelor Sfinţilor Apostoli Luca, Andrei şi Toma, a Proorocului Elisei şi a Mc. Lazăr
• Sf. Doi sihaştri
• Sf. Cuv. Calist, patriarhul Constantinopolului

Прочетете и слушат на дневната sinaxar
Румънският версия  ТУК

ЕВАНГЕЛИЕТО НА ДЕНЯ

Matei VII, 15-21

Zis-a Domnul: păziţi-vă de proorocii cei mincinoşi, care vin la voi îmbrăcaţi în haine de oi, iar pe dinlăuntru ei sunt lupi răpitori. După roadele lor îi veţi cunoaşte. Culeg, oare, oamenii struguri d ... Citeşte mai mult »

AПОСТОЛ НА ДЕНЯ

Efeseni V, 8-19

Fraţilor, altădată eraţi întuneric, iar acum sunteţi lumină întru Domnul; umblaţi ca fii ai luminii! Pentru că roada luminii e în orice bunătate, dreptate şi adevăr, încercând ce este bine-plăcut Domnu ... Citeşte mai mult »

НОВИНИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ВЕЛИКДЕН ДАТА

Year