ДОБРЕ ДОШЛИ В САЙТА НА ЦЪРКВАТА "СBETИ СTEФAH"

Săpt.albă

СВЕТИИ HA ДEHЯ

• Sf. Mc. Policarp, ep. Smirnei
• Cuv. Ioan, Moise, Antioh şi Antonin
• Sf. Gorgonia, sora Sf. Grigorie Teologul
• Sf. Mc. Clement
• Sf. Mucenită Tea
• Cuv. Zevina, Polihroniu, Moise şi Damian
• Sf. nou Mc. Damian
• Cuv. Damian de la Esfigmenu (Athos)

Прочетете и слушат на дневната sinaxar
Румънският версия  ТУК

ЕВАНГЕЛИЕТО НА ДЕНЯ

Luca XXIII, 1-34, 44-56

În vremea aceea căpeteniile preoţilor, cărturarii şi bătrânii poporului au adus pa Iisus la Pilat. Şi au început să-L pârască, zicând: pe acesta L-am aflat răzvrătind neamul nostru şi oprind să dăm daj ... Citeşte mai mult »

AПОСТОЛ НА ДЕНЯ

Iuda I, 11-25

Fraţilor, vai de cei necredincioşi, că au umblat în calea lui Cain şi, pentru plată, s-au dat cu totul în rătăcirea lui Balaam şi au pierit ca în răzvrătirea lui Core. Aceştia sunt ca nişte pete de nec ... Citeşte mai mult »

НОВИНИ

2016 - Anul omagial al educaţiei religioase a tineretului creşin ortodox şi Anul comemorativ al Sf. Ier. Martir Antim Ivireanul şi al tipografilor bisericeşti.

ВЕЛИКДЕН ДАТА

Year